25.07.2016
Co może zrobić pracownik gdy widmo upadłości ciąży nad firmą?

Zadzwonił do mnie kolega, który poprosił mnie o poradę w  sprawie jego trudnej sytuacji w pracy. Mianowicie majątek firmy powoli zajmowany jest przez komorników, szef nie dba o sprawy firmy i spóźnia się z wypłatą  wynagrodzenia od miesiąca.

Czytaj dalej... / komentarze
29.07.2016
Zastępstwo podczas urlopu

Wakacje to czas urlopów i zastępstw współpracowników w pracy podczas ich nieobecności. Pracodawca może zwrócić się z prośbą do pracownika o zastąpienie kolegi, ale czy może to zrobić w każdej sytuacji? 

Czytaj dalej... / komentarze
05.07.2016
Masz kredyt we frankach? Sprawdź jak możesz mniej płacić.

Kredyty we frankach szwajcarskich to istotna część wszystkich kredytów, więc w grę wchodzą duże pieniądze i duże zyski dla banków. Temat kredytów we frankach jest wciąż szeroko komentowany w mediach od lat, natomiast do dnia dzisiejszego nie wdrożono systemowych rozwiązań, które pomogłyby klientom jednoznacznie rozwiązać problem. Frank szwajcarski wzrósł dwukrotnie na przestrzeni ostatnich kilku lat, a jakby tego było mało, banki często dopuszczają się stosowania nieuczciwych praktyk wobec swoich klientów przyczyniając się do wzrostu raty kredytu. Jednakże trzeba mieć na uwadze, iż podjęcie przez klientów odpowiednich kroków może mieć pozytywny wpływ na obniżenie raty.

Czytaj dalej... / komentarze
14.06.2016
Odpowiedzialność prawna menadżera cz. II

Niezależnie od formy zatrudnienia menadżera o której pisałem we wcześniejszym wpisie, menadżer zarządzający przedsiębiorstwem zazwyczaj wchodzi w skład zarządu spółki. Z tego też tytułu ponosi odpowiedzialność za prowadzenie spraw spółki.

Czytaj dalej... / komentarze