09.09.2016
Wystarczy mail lub sms do zawarcia umowy


W dniu 8 września br. weszło w życie nowe prawo ułatwiające przedsiębiorcom możliwość zawarcia umowy w formie mailowej lub smsowej. Nowelizacja kodeksu cywilnego wprowadziła nową formę wyrażenia swojej woli określaną jako forma dokumentowa, która może być wyrażona poprzez sms, mail lub nagranie audio. 

Czytaj dalej... / komentarze
30.08.2016
Dłużnik mojego dłużnika jest moim dłużnikiem

Umorzenie przez komornika sprawy egzekucyjnej z powodu braku majątku nie zawsze oznacza brak szans na odzyskanie pieniędzy od dłużnika. Tam, gdzie niektórzy myślą, że osiągnęli „sufit” egzekucji dla innych jest to dopiero „podłoga”.

Czytaj dalej... / komentarze
22.08.2017
Biuro podróży ponosi odpowiedzialność za zmarnowany urlop

Foto: Pixabay

Wśród klientów biur podróży coraz większą popularnością cieszą się zorganizowane wakacje za granicą. Niestety, nie zawsze taki urlop spędzony jest przyjemny i zamiast wypoczynku i dobrej zabawy, po przyjeździe na miejsce okazuje się, że np.: zakwaterowanie w hotelu czy wyżywienie jest o niższym standardzie niż to, co zostało zawarte w umowie z biurem podróży.

Czytaj dalej... / komentarze
08.08.2016
Co łączy Johna Lenona, Madonne oraz Halle Berry?


Gwiazdy takie jak John Lenon, Halle Berry, Catherine Zeta-Jones, Madonna i moja ulubiona wokalistka pop z lat liceum Britney Spears to ofiary przestępstwa stalkingu.

Czytaj dalej... / komentarze