14.12.2017
Bezpieczne świąteczne zakupy

W okresie przedświątecznym sprzedawcy liczą na duże zyski, dlatego przyciągają konsumentów  dużymi obniżkami cen. Niestety część z nich stosuje nieuczciwe praktyki rynkowe polegające na sztucznym podwyższeniu ceny, natomiast w czasie promocji pozornie ją obniżają, tak aby utrzymać konsumenta w przeświadczeniu, że robi dobry interes. W rzeczywistości konsument kupuje towar po zawyżonej cenie, dlatego warto się mieć na baczności.

Czytaj dalej... / komentarze
14.11.2017
Stosowanie weksli w stosunkach pracy

Zasady odpowiedzialności materialnej pracowników reguluje Kodeks pracy i w tym zakresie należałoby uznać za niedopuszczalne stosowanie weksli jako zabezpieczenia roszczeń pracodawcy z tytułu szkody wyrządzonej przez pracownika.

Czytaj dalej... / komentarze
03.11.2017
Utrata, uszkodzenie lub opóźnienie bagażu

Czytaj dalej... / komentarze
03.11.2017
Opóźniony lot? Sprawdź swoje prawa pasażera.

Foto: Pixabay

Jeśli Twój lot jest opóźniony względem planowanego czasu odlotu, masz prawo do uzyskania pomocy, zwrotu kosztów i do lotu powrotnego, w zależności od długości opóźnienia i długości trasy. Jeżeli dotrzesz do miejsca docelowego z ponad 3-godzinnym opóźnieniem, masz prawo do odszkodowania, chyba że opóźnienie było spowodowane zaistnieniem nadzwyczajnych okoliczności.

Czytaj dalej... / komentarze