22.05.2018
Sprawdź czy twoja umowa o pracę na czas określony przekształciła się w umowę na czas nieokreślony

Przedłużanie umowy o pracę na czas określony w nieskończoność  to jeden z „grzechów głównych”, który pracodawcy popełniali względem nieświadomych pracowników. Pracownicy mają skuteczne narzędzie do ochrony swoich praw w zawieraniu umowy na czas nieokreślony.

Czytaj dalej... / komentarze
13.02.2018
Uległeś wypadkowi komunikacyjnemu? Sprawdź jakie odszkodowanie Ci się należy.

Jeśli zostałeś poszkodowany nie ze swojej winy jako pieszy, rowerzysta, kierowca, pasażer w wypadku komunikacyjnym, wtedy masz prawo do odszkodowania.  

Czytaj dalej... / komentarze
14.12.2017
Bezpieczne świąteczne zakupy

W okresie przedświątecznym sprzedawcy liczą na duże zyski, dlatego przyciągają konsumentów  dużymi obniżkami cen. Niestety część z nich stosuje nieuczciwe praktyki rynkowe polegające na sztucznym podwyższeniu ceny, natomiast w czasie promocji pozornie ją obniżają, tak aby utrzymać konsumenta w przeświadczeniu, że robi dobry interes. W rzeczywistości konsument kupuje towar po zawyżonej cenie, dlatego warto się mieć na baczności.

Czytaj dalej... / komentarze
14.11.2017
Stosowanie weksli w stosunkach pracy

Zasady odpowiedzialności materialnej pracowników reguluje Kodeks pracy i w tym zakresie należałoby uznać za niedopuszczalne stosowanie weksli jako zabezpieczenia roszczeń pracodawcy z tytułu szkody wyrządzonej przez pracownika.

Czytaj dalej... / komentarze